איך שחיכינו לחורף! לתה טוב או שוקו חם מתחת לשמיכה כשבחוץ יורד מבול. עד שמגיעה השפעת ומגיעות כל מחלות החורף האחרות ומשבשות לנו את כל התוכניות. מלבד לקורונה אנחנו סובלים מעוד וירוסים ויש איך להילחם בהם.

אז על מנת שנוכל גם ליהנות מהחורף ולהעביר אותו בקלות,
הנה כמה טיפים לחיזוק המערכת החיסונית ומניעה וטיפול במחלות העונה:הדבר הראשון שאנחנו רצים לעשות כשעולה לנו החום, הוא לקחת כדור כדי לנסות להוריד אותו. נכון לעשות כך כשמדובר ב-39 מעלות ומעלה, הנמשכים לאורך מספר שעות. ואם מדובר בתינוק/ילד שמראה סימנים של חוסר חיוניות, אדרבא.

הידעת?
אם החום אינו מגיע למעלות גבוהות ולאורך זמן,
אין צורך לנסות להוריד אותו ואף נהפוך הוא.

למעשה, החום הוא בשורה של הגוף על כך שנמצא כרגע גוף זר שצריך לחסל אותו ולשם כך הגוף מגייס שלל מערכות לתקיפה ופינוי, על מנת להביס ולהוציא אותו. ירידה חדה ודרסטית של החום, עלולה להפריע לפעילות הטבעית של הגוף בלחימה מול הפולש.

הנשק הטבעי

אחד מצמחי המרפא, וכן גם אחד המאכלים הנחשבים בהתמודדות מול וירוסים, חיידקים ודלקות הוא הג’ינג’ר. הג’ינג’ר מכיל חומרים אנטי דלקתיים חזקים, הוא משפר את סירקולציית הדם והכי חשוב – הוא מחמם ולכן הוא הופך למשקה האידיאלי לסובלים מקור בחורף. רצוי לשתות מרתח ג’ינג’ר מבעוד מועד, למניעת מחלות והתקררויות אך גם בעת מחלה שבה החום לא עולה, רצוי לשתות ממנו מספר פעמים ביום היות והוא מעודד את הגוף להזיע ובכך תומך בתהליך הלחימה והפינוי הטבעיים של הגוף.

איך שותים ג’ינג’ר אתן שואלות?
מרתיחים מים בסיר, חותכים מספר קוביות בינוניות של ג’ינג’ר ומבשלים אותם כ-25 דק’ על הגז, מוזגים ושותים. בשביל הטעם, תוכלו להוסיף מעט דבש אורגני שגם נותן את תכונותיו הטובות לגוף. המרתח מעולה גם לסובלות מבחילות!

השומנים שיסעו לכם להלחם בשפעת

שמנים אתריים מועילים מאוד כחלק מטיפול בשפעת ומחלות חורף, שילובם עשוי לקצר את זמן המחלה ולהקל על הסימפטומים הכוללים חום, חולשה, שיעול, הצטננות, ליחה ועוד. השמנים העיקריים הם השמנים האנטי ויראליים המטפלים במקור הזיהום כמו קורנית אדומה, אקליפטוס גלובולוס, אקליפטוס רדיאטה, אורן, לימון, רבינסרה, הדס ועוד.
שמנים נוספים חשובים לתמיכה במע’ החיסון הם ג’ינג’ר, לימון, קורנית אדומה, ניאולי, ברוש ועוד. ובמידת הצורך, ישנם שמנים המסייעים בכיוח ליחה כמו מור, ארז אטלס, רוזמרין, רבינסרה וקורנית.

ניתן להשתמש בשמנים אתריים במגוון דרכים – מבער, עיסוי בית החזה, גב ורגליים ואינהלציה באמצעות מים רתוחים.

שיהיה לכולנו חורף בריא

לטיפים נוספים, שאלות וייעוץ – טל לייק רפואה טבעית
אינסטגרם |[email protected] | 050-2444932

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram