כשחיים בידיעה שכל רגע יכול להיות האחרון, מצלמת הסמרטפון הופכת לכלי עזר לתיעוד הרגעים הטובים, הכואבים ובעיקר אלו שבהם כל הרגשות מתערבבים, חני וינרוט מציגה תערוכת יחיד בו מוציאה מהמרחב הוירטואלי של עמוד האינסטגרם שלה לפרינט הדומם את הרגעים שלה 

חני וינרוט

בתערוכת יחיד בשם  “למות רואה” מציעה חני וינרוט מבט של אמת על החיים ומזמינה את הצופים למסע אל מציאות פקוחת עינים ורחבת לב. בתערוכה מוצגים כ 140 צילומים אליהם מצורפת שורת טקסט, אשר שופכים אור של אהבה וקבלה על רגעי חיים אנושיים.

צילום קובי קלמנוביץ
צילום קובי קלמנוביץ

 

שם התערוכה “למות רואה” מגלם את סיפורה של חני, בת למשפחה חרדית מבני ברק, נשואה ואם לשלושה ילדים, אשר לפני חמש שנים חלתה במחלת הסרטן. היום, בגיל 31, היא עדיין מתמודדת עם חוסר הידיעה לגבי העתיד ויחד עם זאת מצליחה לחיות חיים מלאי נוכחות ושמחה ולשמש השראה לרבים.

שנה לאחר גילוי המחלה היא החלה לכתוב בלוג יומי, בו העלתה באומץ ובכנות את אשר על ליבה, בעקבותיו יצא בקרוב לאור הספר “בארץ החיים – מחשב מסלול מחדש”. נוסף לדרך התקשורת והביטוי המילולית, החלה חני לתעד בצילום רגעים ביומיום שלה,

יש לכם זכות בחירה! כל רגע מזמין אתכם לפתוח את מתנת החיים, גם כשהעטיפה כואבת ולמצוא את היופי בכל שניה של מציאות” חני וינרוט

חני מצלמת במצלמת הטלפון הסלולרי ומעלה את התמונות והטקסט לאינסטגרם – רשת חברתית, כך היא חולקת אותן עם אנשים רבים בזמן אמת. החיבור המיידי המתאפשר בדרך זו הופך את כל המשתתפים לחברים לדרך, כשהיא הופכת חלק נוכח מחייהם והם מחייה. בנוסף היא שולחת מסר לעולם הדתי, המבקש להראות, הלכה למעשה, את השימוש החיובי שניתן לעשות במכשירים סלולריים.

כפי שבפסוק אחד של תהילים כתובה כל התורה, כך בכל צילום ומשפט של חני נמצאים כל החיים. במבט מלא חמלה ואנושיות היא חושפת בפנינו רגעים אישיים של שמחה ועצב, הנאה וכאב, ומשתפת אותנו בפתיחות ברגעים קטנים – גדולים.

הצילומים מעלים חיוך ודמעה לחילופין, תמונה עם אינפוזיה באיכילוב ואיתה המשפט: “אם לא נצחק נמות” או צחוק שובבי לאחר “שופינגתרפיה”, העונג שבאכילת ארטיק שוקולד תחת שמים זרועי כוכבים לצד צילום של בתה הקטנה בתחפושת כלה עם המשפט הכואב: “לראות את הבת שלי כלה”. חני נוגעת בכל קשת הקיום האנושי ולא פוסחת על אף צבע וגוון באומץ ומתוך תחושת שליחות ורצון להשפיע לטובה, היא משתתפת בחיים במלואם ומשתפת אותנו בתפיסת עולמה.

העבודות כמכלול מציגות בפנינו רגעי חסד של משפחה, חברות, יופיו של הטבע ומזכירות לכולנו שהחיים הם אוסף של מצבים שניתן לבחור לראות בהם את הטוב – האור המאחד את כולנו באהבה.

תאטרון יהלום. היצירה 3 רמת-גן. א’-ה’ 09:00-17:00 ובשעות המופעים. טלפון: 03-6122776 

יעל מרגלית – אוצרת גלריה יהלום

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram