דבי אנגלרד בטור אישי כואב על התופעה הנוראית של שכחת ילדים ברכב הלוהט, מה בכל זאת אנחנו יכולים לעשות? ומהי חובת ההשתדלות שלנו…

זהירות תינוק באוטו
זהירות תינוק באוטו
ת’אמת…
מקלידה ורועדת על המקלדת. המעיים מתהפכים, גוש חונק בגרון רק מהמחשבה על הנושא הזה של שכחת ילדים ברכב.
לא אפרט על מה המח חושב, איך הלב מרגיש ומשם ועד לרעד חיל וחרדה, הדרך קצרצרה.
אבל זה לא הזמן להכביר במילים. זה הזמן למסקנות ולמעשים. להתבוסס באוי אוי אוי לא יתן לנו כלום, כבר ראינו. כבר ראינו שגם מי שחשב שלא יקרה לו, קרה לו. קרי; כולנו, כולנו מועדים.
הבוקר בדרכי לעבודה, שאל המראיין את הפרופסור בתוכנית הבוקר של רדיו “קול חי” כיצד הוא מסביר את שיעור העליה במקרי המוות ברכב בשנה האחרונה והוא הסביר אותה בהתחממות הגלובלית. אני כמו המראיין לא קניתי את הטענה. גם לפני 10 שנים הרכב היה מתחמם. (כן אולי בכמה מעלות פחות) דה פקטו, זה קרה פחות… אנחנו פחות מרוכזים, יותר פזורי נפש. כולנו חשים את זה יש גם סיבות ברורות לכך (נושא לפוסט נפרד) רק מהמחשבה על הילדים ששורדים בחיים את הקטסטרופה (נניח בימים חמים פחות או אפילו בחורף) ונשארים להתמודד “רק” עם החרדה והנטישה והטראומה, רק ממנה, אפשר להתחלחל בנפרד.
כולם חושבים על פתרונות. כולם חושבים מה עושים. לא מרגישה כרגע ברת יכולת להציל את היקום. איך אמר הרבי מצאנז? עזוב את העולם, עזוב את ארצך, עזוב את העיירה שלך, תקן את עצמך. זה ישפיע טוב סביב…
שני דברים שעשיתי ברמה האישית, חולקת איתכן, אולי יועיל גם לכן.
1. ילדי נוסעים בהסעות, הרמתי טלפון לתלמוד התורה לוודא שסורקים את ההסעות אחרי שהילדים יורדים. דיברתי עם המזכיר שמשמש בבקרים גם כ”מלווה”. הוא גילה את אזני שהוא מלווה כבר 17 שנה, והקיץ הזה יצא לו להעיר שני ילדים שנשארו ישנים בהסעה בימי ראשון בבוקר (עייפים משבת…) ביקשתי שיתזכרו את המלווים האחרים. שהם יהיו אחראיים לחתום על דו”ח בסיום כל סריקה.
מאוורר לרכב
מאוורר לרכב
2. בעלי “עלה על זה” שברכבי יוקרה, מותקנות מערכות סולאריות שמאווררות את הרכב גם כשהוא מכובה כך שהנהג חוזר לרכב יחסית מאוורר, בטמפרטורה סבירה ולהגה לא רותח. יקח זמן, אם בכלל, עד שישכילו להתקין את זה בכל רכב. בנתיים אפשר להזמין מאוורר סולארי בכ 6 דולר לכל חלון ברכב, בעליאקספרס. כשהרעיון הזה עלה, הרגשתי שאני מתקוממת. אמרתי “והלשאיר ילד ברכב מאוורר זה בסדר?” אבל מסתבר שבמקרים כה טראגיים אין מנוס מלדבר על מזעור נזקים.
אז אני כבר הזמנתי. הנה הלינק להזמנה: 
אנחנו נעשה את שלנו
והקב”ה ישמור עלינו ועל ילדינו בפרט בימי בין המצרים ונזכה בקרוב לגאולה שלימה ולמחיית הדמעות מעל פנינו. כי די! די! די!

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram