מה גורם למשפחה חרדית נורמטיבית ממודיעין לקום בוקר אחד לעזוב הכל ולעבור לגור “בעולם”?! הצלחנו לראיין את אפרת חדד שמעון אמא לארבעה ונשואה לאסף  מגשים החלומות הפרטי שלה ,מכפר קטן בצ’וקאקאב במקסיקו ולשמוע ממנה איך זה לחיות בטיול אחד גדול מסביב לעולם

 

נסיעה זוגית בקנדה

על עצמך
אפרת חדד שמעון בת 33 נשואה לאסף ואמא לארבעה ילדים בגילאים 15 עד 5, גדלתי בעיר באר שבע ולפני שנתיים החלטנו לקום ולהגשים חלום- לטייל בעולם. כרגע אנחנו נמצאים בכפר קטן בצוקאקאב מקסיקו אצל אישה ישראלית מקסימה שגרה פה 20 שנה יש לה בית של שבט המאיה (שבט מוכר במרכז אמריקה) שהיא משכירה אותו לAirbnb הגענו אליה במקרה דרך חברים שהכרנו במסיבת פורים בחב”ד.

בניו זילנד בדרך למערה עם התולעים הזוהרות

איך הכל התחיל?
הכל התחיל שהיה לי חלום לטייל בעולם עם רכב או אפילו קראוון, ממקום למקום לעצור, לראות, לחוות, וגם חלמתי שבעלי יהיה טייס ונוכל לטוס ממקום למקום בלי הגבלה. (והוא טייס)
שכנעתי את בעלי במשך שנה כל יום שנצא למסע לבסוף הוא הסכים. בשלב הראשון רכשנו כרטיסים ליעד הראשון סין כשיצאנו למסע יצאנו עם הרבה אוכל מישראל וכך היתה לנו נחיתה רכה.

סין מאוד קשה הם לא מדברים אנגלית בכלל וגם לא בשדה התעופה אפילו שפת הסימנים שלהם שונה מאיתנו ומשאר העולם,

תכננו להיות שם חודשיים אבל בפועל היה שם מאוד חם, אין מזגנים בכל מקום זה היה בלתי נסבל, לכן החלטנו יום חמישי לנסוע לשדה התעופה שכולנו נוטפים ולקחת טיסה לא משנה לאן, ניסינו לקנות כרטיסים למקום אחר אבל לא ידענו לאן הכי טוב חשבנו ניוזילנד אבל יום חמישי ובהפרשי שעות וגם זמן טיסה לשם יותר מ12 שעות מסין לא היינו מגיעים לשבת. בסוף הגיע משהו שקצת דיבר אנגלית זה היה כמו אור בשבילנו והוא אמר שכל מקום במזרח בתקופה הזאת נורא חם אז ראיתי סיביר וחשבתי שזה רעיון מצויין. אז רכשנו כרטיסים – כן כן לסיביר.

על טוקטוק במקסיקו

בדרך למטוס בבדיקות אנחנו שואלים את אלה שעומדים מאחרינו איך קוראים למקום הזה שאנחנו נוסעים אליו? הם צחקו ואמרו לנו ירקוצק ושאלנו חם שם? הם ענו אותו דבר ואני מסתכלת על אסף והוא מסתכל עלי בהלם חשבתי לעצמי אין מצב שזה אותו דבר, באמצע יש את מונגוליה הבחור המליץ לנו על מונגוליה ושם אומרים שנעים חיכינו לטיסה

ירדו גשמים חזקים המטוס לא זז ואני בלחץ יום חמישי בלילה אם לא נגיע לשבת מה יהיה?

ה’ סידר את זה שעלינו בדיוק בזמן לטיסה כדי להגיע ב6 בבוקר אפילו חילקו חטיף כשר לכל אחד שזה נדיר מאוד בסין וכך כשעמדנו לנחות ראינו מלמעלה את אגם בייקל יופי לא נורמלי , כשנחתנו יצאנו לאוויר הקריר לא חשבתי שאני יכולה להתרגש כל כך מאוויר קר עמד בחוץ בן אדם ששאל אם אנחנו רוצים שיקח אותנו למלון ואז הוא לקח את כולנו לאיזה מלון
המלון לא היה ממש נראה לי מיד נכנסתי לאתר לחפש דירות.

בפיליפינים

נסענו לדירה שמצאנו, מישהו מהבנין לקח אותנו להחליף כסף בצ’אינג’ ומה שמצאנו קנינו וחזרנו חזרה הביתה להתארגן לשבת. כל רגע פשוט נהננו מהאוויר כך היינו שם בערך שלושה שבועות ואז נסענו ברכבת הטראנס סיבירית 3 ימים למונגוליה שזאת גם היתה חוויה בלתי נשכחת לראות נופים מתחלפים, וכוכבים ענקיים בלילה, חשבנו שזה מנורות של הרחוב עד שפתחנו את החלון חשבתי לעצמי באותו רגע שבדיוק בשביל הרגעים האלה יצאתי לטיול.

ביום הראשון שהגענו לקנקון מקנדה הקפואה

אז זה היה ה”סיפתח”, מפה לשם איך אתם ממשיכים לחיות מסביב לעולם?
אנחנו בודקים באתר סקיי סקנר לאן הכי זול לטוס וסוגרים כרטיסים ממש כמו לזרוק סיכה על המפה של העולם, משכירים דירה (זה הכי נוח בתור משפחה) באתר Airbnb ליד חב”ד לשלושה ימים אם היא נוחה נשארים אם לא ממשיכים, זה הוכיח את עצמו כמה פעמים. ברגע שבעל הדירה בא לפתוח לנו את הדירה אז ישר אנחנו שואלים אותו איפה יש סופר? איפה יש בנק? ושומרים איתו על קשר על כל דבר שצריכים. שבתות אנחנו נמצאים לפעמים בבית חב”ד ולפעמים לבד אם לא מצאנו דירה קרובה לבית חב”ד.

כשאנחנו עושים שבת לבד אז פשוט קונים המון ירקות, פירות, דגים, אורז ומכינים,
מחממים את הדגים דקה לפני שבת טוב טוב על האש ובבוקר שמים את הסיר בשמש שיהיה חם.

יש לנו 2 סירים שאנחנו לוקחים איתנו כף מזלג והשאר חד פעמי, בהרבה מדינות במזרח ובעיקר בניוזילנד בקושי משתמשים בכלים חד פעמיים אפשר לראות סופר 3 קומות ומדף קטנטן של חד פעמי. בדיוק ככה אנחנו מבשלים למשך השבוע ואוכלים אוכל מבושל ,החטיפים לילדים זה בחנות פירות נכנסים לחנות פירות וכל ילד בוחר לעצמו איזה פרי שהוא רוצה. יש מדינות שיש גם צ’יפסים ושוקולדים מאמריקה.

הים במקסיקו מול האגמים הורודים, ממש מאחורינו יש משפחה של דולפינים בטבע

ברוב הדירות יש מכונת כביסה למשל במקסיקו זה לא מקובל ככ אז לוקחים למכבסה והכל מגיע נקי מגוהץ ומקופל בשקית (הכי אהבתי), מסעדות לפעמים אנחנו מתפנקים והולכים למסעדות של בתי חב”ד בעיקר לחגוג ימי הולדת, בהתחלה יצאנו עם המון מזוודות ושמנו לב שאת רוב הדברים אנחנו בכלל לא צריכים זה רק כדי שיהיה, לכן כל מלון נפטרנו מזוודה אחת ועוד כמה דברים שלא היו נחוצים ונשארנו עם תיקי גב לכל אחד לא להאמין כמה אפשר להכניס בתיק גב אחד… ועוד תיק אחד שיש בו תרופות וקצת כלים.

טוב בטוח לא הכל ורוד, ספרי לנו גם על הקשיים
רוב הזמן כיף אבל יש קשיים למשל להגיע לדירה והיא לא נוחה או שמגיעים למדינה שאין אופציה למים חמים במקלחת, להכל מתרגלים- לאכול כל הזמן פירות וירקות או לבשל הרבה, לא תמיד יש wi-fi וחייב להודיע למשפחה שהגענו והכל בסדר.

בפיליפינים בדרך למערה הולכים על החוף – בחזור נאלצנו לקחת סירה

אתגר נוסף הוא למצוא בכל מקום מקווה.
למשל יום אחרי שהגענו לניוזילנד הייתי צריכה לטבול ואין מקווה באי הדרומי, דברנו עם שליח חב”ד המקומי
והוא הסביר לבעלי בדיוק את ההלכות איך לטבול באגם ואמר לנו מה האגם ״הכי נעים״ מבחינת המים
אבל זה ממש לא היה נעים היה קר מאוד וטבלתי…
אח”כ הבטחתי לעצמי שלא משנה מה אני לא טובלת בנהר או בים
לפעמים אנחנו צריכים להמשיך למדינה אחרת כדי לטבול.

האוכל- לאלתר כל הזמן ומצד שני שיהיה מזין כי זה לא טיול של כמה ימים.

חינוך
הילדים עכשיו נמצאים בחינוך ביתי האמת שתמיד חלמתי לעשות את זה אבל לא היה לי את האומץ, שתי הגדולים אצלנו זוכרים היטב מה היה בבית ספר, ההתחייבות, השיעורים, המבחנים ונהנים מהחופש ושתיים מהם לא יודעים מה זה בית ספר וטוב להם, הם לומדים דרך המחשב לקחנו איתנו סיפרי לימוד, לומדים בעיקר מהטבע והחיים, יש להם כמה חברים שהם בקשר איתם דרך הוואצאפ וגם מכירים חברים בדרכים.

דגים לכבוד שבת בניו זילנד

למי את ממליצה לצאת להרפתקה הזו?
למשפחות שהם יזרמו אם יהיה הפסקות חשמל או מים קרים במקלחת זרם חלש, לא מפונקים באוכל ומסוגלים להתרגל לשתות ולצחצח שיניים כל הזמן במים מינירלים. צריך הרבה אומץ ורצון.

בקאלאר לגונה שבעת הצבעים במקסיקו

טוב, עשית לנו חשק לעלות על מטוס, איזה יעד את הכי ממליצה?
ניוזילנד! מדינה מיוחדת מצד אחד היא מבודדת ומצד שני היא מערבית יש בה כמעט הכל, הנהרות האגמים הימים בצבעים שאת חושבת שאת חולמת זה נראה ציור מדהים שלא נגמר.

ניו זילנד

מה החוויה שהכי זכורה לך?
יש הרבה חוויות שאני זוכרת אחת מהם היתה שלקחנו סירה בפיליפינים, כל חוף שהגענו אליו ירדנו מהסירה ובאחד החופים היו דגים צבעוניים בחוף אחר היו כוכבי ים זה היה מדהים וגם הילדים ממש זוכרים את זה!

היעד הבא
קנדה, היינו שם בקיץ שעבר מאוד נהנו מהמזג האויר.

ישראל?
אני מאמינה שיום אחד נחזור אבל לא יודעים מתי אולי בסוף השנה הזאת אולי נמשיך לעוד שנה הכל פתוח ואנחנו זורמים.

תעזו לחלום כי לפעמים חלומות מתגשמים

אפשר לעקוב אחרי אפרת והטיולים – אינסטגרם | פייסבוק

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram