כשהילה שריג ילדה את ילדה השלישי היא לא חשבה שמלבד חוסר שינה היא תגלה גם מושגים חדשים על שיפוטיות וחוסר תמיכה מהסביבה ובעיקר הנשית שבה

יש את האמרה הידועה “אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו”. לפעמים דווקא אמהות נוטות לעשות את זה יותר במחשבה שכולן “שוות” כי אם אני ילדתי ואת ילדת אז מן הסתם שתינו עוברות את אותו הדבר.

אז לאור הולדת בני הקטן שיחיה לפני שלושה חודשים הבנתי כמה שכל אחת עוברת משהו אחר וכמה אני בעצמי עברתי דברים שונים עם כל ילד שנולד. ב”ה תודה לקל נולד לי ילד מקסים בריא ומתוק אך רגיש במידה רבה וזה מתבטא בהמון דברים, גדולים וקטנים, שיכולים לאתגר וכן, גם להתיש לפעמים במיוחד אם חסרות הרבה “שנות שינה” אני קוראת לזה. אז מצאתי אלפי דרכים לעזור לעצמי עד כמה שאפשר, כולל לשים אצל מטפלת כבר מגיל חודשיים והפסקת הנקה. התגובות שאני נתקלת בהן לאחרונה הן לא ממש תומכות, בלשון המעטה החל מ:”איך שמת אצל מטפלת בכזה גיל קטן? מסכן!”,  “אני לא הייתי שמה אצל מטפלת במיוחד אחרי כל הסיפורים שהיו לאחרונה”, “אם הילד אצל מטפלת למה לא חזרת לעבודה כבר?”, “למה הפסקת להניק כ”כ מוקדם?”, “אז ממה את כזו עייפה?” וכו’ וכו’

למדתי להתעלם מהתגובות וזו לא מטרת הטור,  אלא באמת לחדד את העניין של יותר תמיכה ופחות ביקורת על אמהות. אני מודה שגם אני בעצמי חטאתי בעניין הזה לא פעם, במיוחד אחרי שנולדה לי תינוקת “מלאך” ונהניתי ממנה מכל שניה לא הבנתי לפעמים אמהות אחרות כשהיו במצוקה בעייפות וחוסר אונים.

אז בואו ננסה להיות פחות ביקורתיות ויותר קשובות ואם חברה שלך ילדה לא מזמן והיא לא רק שולחת לך בוואטאספ תמונות של הנסיך/ה לבוש/ה במיטב מחלצותיו/ה אלא גם לפעמים רוצה לפרוק ולשתף תקשיבי לה ותהיי שם בשבילה בלי לתת עצות (מבטיחה לך שהיא כבר ניסתה ה כ ל!) ובלי לתת ביקורת (יש לה את חמותה ואת עצמה בשביל זה) נכון שזה פחות כיף מלקבל תמונה של תינוק/ת מחוייך אבל זה בהחלט לא פחות חשוב – אם לא יותר. אני מודה לכל חברותיי שתומכות בי בכל שעות היממה שדואגות, מתעניינות, מחזקות, מעודדות ותומכות!

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram