בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי מקצה לקצה בסטייל של כל הכוכבות ההוליוודיות הגדולות. קייט מידלטון, שהפכה את שמלות המעיל באורך הברך לפריט חובה בכל ארון של מבינת עניין,או אנג’לינה ג’ולי, פעם הילדה הרעה של התעשייה והיום אייקון אופנה, מתהדרת בשלל הופעות צנועות וקלאסיות, כשהאחרונה שבהן היא הופעתה בפני מלכת אנגליה בחליפת חצאית תכולה באורך מידי. ואי אפשר שלא להזכיר את ויקטוריה בקהאם, שהצליחה להתנער מתדמית כוכבת הפופ, וציוותה מגוון שמלות וחצאיות באורך מידי עם נעלי סטילטו נצחיות.

 

כבר שנים שמסלולי האופנה נמלאים לוקים צנועים יותר. רק בשבוע שעבר, בשבוע האופנה בפריז, שדרגו ‘דיור’ את חצאיות המידי הצמודות לחצאיות אלגנטיות בגזרת פעמון, וב’וולנטינו’ הציגו שמלות מקסי צנועות ויפהפיות בעבודות יד. אך בעוד בגזרת האוברסייז אורכי המידי והמקסי מככבים בכל רשתות האופנה הנחשבות מעבר לים, נראה שכאן אצלנו מעדיפים להישאר מאחור.

דווקא הלקוחה הדתייה מתוחכמת יותר ממקבילתה החילונית, שכן עליה למצוא את כל הדרכים להיות אופנתית וגם לשמור על חוקי הצניעות. עבורה סשן השופינג לעולם לא נגמר בשמלה מחלון הראווה והנעליים שמגיעות איתה. הלקוחה הדתייה משקיעה בבגדים יותר מכל אחת אחרת, שכן יש לה יותר אירועים והזדמנויות להתלבש אלגנטי, ולכן ודאי תופתעו לגלות כי דווקא בני ברק עשויה להתגלות כבירה אופנתית, ובה תעשייה שלמה של מעצבות אופנה ואקססוריז חרדיות, שהחלו ליצור בעקבות חסך שקיים ברשתות האופנה הגדולות.

“אז אם מגמת הצניעות הפכה לטרנד בארונה של כל פאשניסטה שבאמת מבינה,

למה למען השם בארץ עוד לא השכילו ליישם את זה?”

אמנם חל שיפור מזערי בגזרת הקניינות ברשתות האופנה, ובכל זאת, התחושה שלי כאחת שמבקרת בלא מעט חנויות ברחבי העולם, היא שהקניינות בארץ ממשיכה לבחור במקום היותר קצר, צמוד ו”ישראלי”. בעולם שבו סגנון ואופנה הם דבר נרכש, אולי הגיע הזמן שבמקום לתרץ את זה בכך ש”זה הטעם של הישראליות” ולהפנות אצבע מאשימה לאקלים החם, יבינו הקנייניות שהן אלו שצריכות לחנך את הצרכניות, ולא להפך.

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram