אקנה תמיד נובע מחוסר איזון פנימי בגוף, ואם זה אינו מטופל, הבעיה תשוב ותצוץ מחדש. מי שמבטיח לכם להעלים אקנה לחלוטין תוך שבועיים, הלגה רקנטי תגיד לו שהאקנה לא התחיל לפני שבועיים, ולכן אי אפשר להעלימו בתוך שבועיים.

בוא נתחיל מזה אין טיפולי קסם לאקנה.
הטיפול הוא בהחלט הדרגתי, ולעיתים התוצאות איטיות. החדשות הטובות הן שברוב המקרים מופיע שינוי דרסטי כבר כעבור שבועיים – שלושה,
כאשר מקפידים על כל המרכיבים: שינוי תזונתי, נטילת תוספי תזונה ושימוש בתכשירים בבית ובטיפולים במכון. בטיפול נכון ניתן להגיע לריפוי מלא ולתוצאות משביעות רצון. לא מזמן פנתה אליי לקוחה שהחליטה לוותר על הטיפול המקיף והמקצועי באקנה ולהסתפק בכדורי ‘רואקוטן’. “זה רפואי, זה מוכח, וזה חוסך את כל ההתעסקות עם הטיפולים שאת מציעה” היא אמרהאז נאלצתי להסביר לה שמעבר לתופעות הלוואי הקשות של התרופה, היא אמנם מייבשת את הפצעים, אבל לא מטפלת במקור הבעיה.

חייבים להבין – אקנה תמיד נובע מחוסר איזון פנימי בגוף, ואם זה אינו מטופל, הבעיה תשוב ותצוץ מחדש.
מי שמבטיח לכם להעלים אקנה לחלוטין תוך שבועיים, אני אומרת שהאקנה לא התחיל לפני שבועיים, ולכן אי אפשר להעלימו בתוך שבועיים.

תפקידי לעזור להעלימו במהירות האפשרית – אבל באקנה, לצערי, הבעיה נמצאת בעומק העור, וכשהשכבה הפנימית נפגעת, זמן הריפוי ארוך יחסית.
הקוסמטיקאית יכולה לטפל במה שכבר יצא על פני העור, אבל על מנת למנוע את הגל הבא,

חייבים לשנות תזונה-תזונה בריאה, הכוונה להקפדה על אורח חיים בריא

הימנעות מוחלטת מסוכרים, קמחים לבנים וכל מזון מעובד אחר. יש להימנע לחלוטין מאכילה של מוצרי חלב, תפוז, קלמנטינה, שוקולד, קפה, במבה ובוטנים, מאכלי ומשקאות דיאט, חצילים ומאכלים מטוגנים, שומן טראנס, כל סוגי החטיפים, דגני בוקר ממותקים, קמח לבן, סוכר לבן ואלכוהול. יש להפחית באכילת ביצים, מאכלים מתוקים, עגבניות, פסטה, אורז לבן ותפוח אדמה, לחילופין, מומלץ לאכול בשר, דגים, לחם מחיטה מלאה (עדיף שיפון), אורז מלא, 8-10 סוגי ירקות, שמן זית, זיתים, כוסמת, דוחן, קינואה, גרגרי חומוס, שעועית לבנה/שחורה, מוזלי, שיבולת שועל, סרדינים, טחינה, טופו, סויה, פלפל אדום ושקדים לא קלויים. מומלץ לשתות בכל יום לפחות ליטר וחצי מים, או לשלב עם תה ירוק.
הרפואה הקונבנציונלית מטפלת באקנה על ידי נגזרות של ויטמין A, משחות אנטיביוטיות וחומרים אנטי בקטריאליים. נשים מקבלות גם טיפולים הורמונליים על ידי גלולות למניעת הריון. טיפולים אלה יעילים במקרים רבים, אך לחלקם תופעות לוואי קשות. בכל מקרה, תרופות אלה אינן פותחות את בלוטות החלב הסתומות, אינן מעלימות כתמים ואינן מטפחות את העור.

לצערי, רוב רופאי העור מתעלמים מההיבטים של רוחניות, תזונה ואורח חיים, ותולים את הפתרון לאקנה בפתרון מכני כגון הרואקוטן.
אלא שהתרופה אינה מעלימה את הסימנים האדומים שיצר האקנה ואינה פותרת את חוסר האיזון האנרגטי אשר גרם להתפרצותו,
ועל כן זו רק שאלה של זמן עד שהגוף יפתח שוב אקנה, או תסמין אחר.

לשמחתי, פריחתה של הרפואה המשלימה מאפשרת לטפל באקנה בשילוב של טיפול קוסמטי ורפואה הוליסטית, ועל ידי כך להימנע משימוש בתרופות חזקות.
הרפואה ההוליסטית מחזירה לגוף את האיזון הפנימי, ואילו הקוסמטיקה מטפלת בביטויו החיצוני. האקנה אמנם מתחיל כבעיה פנימית, אבל מהר מאוד הוא מתבטא כבעיה חיצונית. זו הסיבה לכך שפתרון אחד בלבד אינו יעיל. איש אינו רוצה לעבור טיפולים ממושכים ולגלות שבסיומם הפצעים חוזרים- או לחילופין, להיעזר ברפואה סינית ושינוי תזונה ולגלות שפצעים חדשים אכן לא מופיעים, אבל הקומודונים והכתמים עדין שם.

הפתרון היעיל לאקנה משלב שינוי בתזונה, נטילת תוספי תזונה, שימוש בתכשירים שמרפאים את העור וטיפול מקצועי אצל קוסמטיקאית מיומנת, הטיפול הקוסמטי חיוני להרגעת העור, לריפוי חיצוני של הפצעים, למניעת צלקות וכתמים ואף פיגמנטציה בעתיד. יש להקפיד על סדרה ראשונית של טיפולים, בתדירות של 7-10 ימים. בשלב הראשון הטיפול הקוסמטי יתמקד בהמסת שכבת העור העליונה ובייבוש נקודתי של פצעים (הליך זה יכול להימשך 2-3 שבועות). משהתייבשו הפצעים, יש להמשיך לניקוי קומודונים, וניקוז לימפאטי של העור. בהמשך סידרת הטיפולים יש להתמקד בהבהרת הכתמים האדומים שנותרו כתוצאה מהפצעים, על ידי טיפולים להמסת העור. אם נקפיד על שילוב כלל הפתרונות, התהליך ימשך כ־ 3-6 שבועות, והכתמים יירגעו. בשלב זה יש לחזור על סידרת ההמסות כתהליך מאיץ ריפוי. להבהרה ממוקדת יותר של הסימנים האדומים ניתן לבחור בפילינג צמחים (קילוף מחומרים צמחיים וטבעיים בלבד) ברמה בינונית. עם השגת שיפור ניתן להפחית את תדירות הטיפולים – וכעבור מספר חודשים, כשכבר אין היווצרות של פצעים חדשים והעור נרגע, ניתן להבחין האם נותרו בעור הצטלקויות עדינות. במידה ונותרו כאלה, יש לשקול טיפול לטשטוש צלקות.

אקנה – אפשר לטפל גם בבית
טיפול ערב
ניקוי- תפקיד חומרי הניקוי הוא לא רק ניקוי הלכלוך, אלא המסה של התאים המתים הסותמים את בלוטות החֵלבֶ, על מנת לאפשר לחומרים אחרים לחדור לעור.
סרום לטיהור בלוטות החֵלֶב – המכיל חומרים פעילים הידועים כנוגדי דלקת, ואינם בהכרח מייבשים את העור. בין החומרים הפופולאריים- חומצה סליצילית, חומצה אזלאית ורטינול.
קרם לאיזון בלוטות החלב – הקרם מיועד להרגעת העור ולאיזון הפרשת השומן.
תוספי תזונה- אבץ, קומפלקס B

טיפול בוקר

סרום להרגעת הדלקת- מכיל חומרים המטפלים בהפרשה שמנונית ובמצב של דלקות.
לחות – על בסיס מים, או ג’ל לחות, להגנה ואיזון העור.
קרם הגנה – חשוב במיוחד בשלב זה.
תוספי תזונה – אבץ, קומפלקס B

הלגה רקנטי

הלגה רקנטי היא מפתחת שיטת שלושת השלבים של HELGA (טיפול-שינוי-שימור). שיטה המתבססת על התמדה ותוצאות לטווח ארוך, ועל מעטפת הוליסטית של מוצרים וטיפולים המספקים פתרון כולל – רפואי, אסתטי, תזונתי ונפשי, בשילוב בין עבודה חיצונית לפנימית, ובין הרפואה המערבית לרפואה הסינית.

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram