טכניקת הקונטור(הצללות) הייתה בעבר נחלתם הבלעדית של מאפרים מקצועיים ונשמרה לדוגמניות מסלול וצילומים, כיום טכניקה זו תפסה תאוצה והפכה לחלק מהשגרה היומית של נשים רבות שרוצות להדגיש את תווי הפנים שלהן באמצעות שיטת הקונטור , יצאנו לסקר את מגוון מוצרי הקונטור החדשים

לפני ואחרי השימוש בשיטת הקונטור על פי סמאשבוקס
לפני ואחרי השימוש בשיטת הקונטור על פי סמאשבוקס

אז מהו קונטורינג? זוהי טכניקת איפור באמצעותה “מפסלים” את קווי המתאר של הפנים,שימוש בגוון כהה  יותר מגוון העור על מנת להדגיש את תווי הפנים. משחקי אור וצל.ההדגשה של תווי הפנים נעשית באמצעות הדגשה של צל טבעי של הפנים שנמצא מתחת לעצמות הלחיים, קו הלסת, בצידי האף, בשקעי עפעפיים.הארה מנגד מתמקדת בלהבליט את הנקודות הגבוהות של הפנים שבהן האור נוחת באופן טבעי – גשר האף, אזור מתחת לעיניים, אמצע סנטר ומצח.בעזרת השימוש בטכניקה זו, ניתן לשנות מהותית  את המראה ולהסתיר פגמים  במריחת מברשת.

איפור בנוי על משחקי אור וצל בעזרתם ניתן לעצב את מראה הפנים כרצוננו וליצור אשליה של אפקטים שונים על העור לפי רצוננו ומבנה הפנים – להבליט, להרחיב, להצר וכדומה.

“הרעיון הקלאסי הוא להגיע בעזרת הצללות והארות לאיזון מבנה הפנים –  לשקע אזורים בולטים, להצר אזורים רחבים, להאיר את מרכז הפנים או להרחיב ולהוסיף נפח באזורים שקועים”

מזה כמה וכמה עונות נושא ההצללות התמתן מאוד באופנה ואתו הטרמינולוגיה המודרנית בדיבור על הנושא. במקום מילים תקיפות כמו פיסול, חיטוב, טרנספורמציה, תיקון… אנו מדברים על יצירת מראה אמתי, הדגשה, תנועה אורגנית ורכה.הארות והצללות כבדות נראות לא רלוונטיות למסלול, כמו גם לחיים האמתיים. בעידן בו המראה הנכון הוא אינו מתאמץ והגישה היא להדגיש את מה שיש ולא להשתמש באיפור כדי להעביר את הפנים טרנספורמציה, הצללות דרמטיות והארות מבריקות נראות מיושנות ולקוחות מעולם אשר אינו רלוונטי עוד למציאות היום יומית.הטרנד המהותי המגיע ממסלולי התצוגות לחיים האמתיים הוא להאיר יותר מאשר להצליל ולשחק עם טקסטורות שונות של הארה – ממאט טבעי – לסאטן ועד מטאלי.

קיימות מספר צורות פנים ולכל אחת מהם טכניקת קונטורינג שונה:

מבנה פנים אובלי – נחשב למבנה פנים “מושלם”‘הלחיים גבוהות ומעוצבות היטב, עם קו לסת מעט עגלגל וסנטר עדין. האורך של המצח שווה באופן מושלם לחלק התחתון של הפנים והפנים סימטריות ומאוזנות.

טכניקת האיפור : הארה נכונה של אזורים ספציפיים בפנים, על מנת שהן ייראו בולטות יותר

היישום : להדגיש את מבנה העצמות באמצעות מריחת סומק על עצמות הלחיים, עם היילייטר מעל והצללות מתחת.

פלטות קונטור בכיוון השעון: סמאשבוקס 269ש"ח, SACARA 59.90 ש"ח , מייבלין ניו יורק 114 ש"ח , קרליין 99 ש"ח ,
פלטות קונטור בכיוון השעון: סמאשבוקס 269 ש”ח, סקארה 59.90 ש”ח , מייבלין ניו יורק 114 ש”ח , קרליין 99 ש”ח ,

מבנה פנים עגול – המצח, הלחיים והסנטר יוצרים כמעט עיגול, רוחב ואורך הפנים כמעט זהים, אזור הלחיים רחב. עיגול זה עלול לגרום למראה פנים מעט שטוח.

טכניקת האיפור : ליצור הגדרה חדה יותר ולגרום למצח והסנטר להראות צרים יותר.

היישום: יש למרוח מייק אפ “רגיל” בהתאם לגוון העור על כל אזור הפנים, לאחר מכן למרוח מייק אפ בגוון כהה יותר בקשת משני צידי המצח, משני צידי קו הלסת כלפי מעלה אל האוזניים. פעולה זו תשקיע מעט את האזורים המלאים הללו.

“בכדי ‘להגדיר’ את הפנים, יש צורך בהצללה משמעותית וברורה למדי הרקות, עצמות הלחיים ובשני צידי הלסת. יש למרוח היילייטר על הסנטר ומרכז המצח, שיגרום להדגשה והבלטה של אזורים אלה וייצור לפנים זוויות”

להשלמת המראה :יש למרוח סומק על תפוחי הלחיים – להתחיל מהנקודה החיצונית של מרכז העין ולמשוך אותו לעבר הרקות, עד לקו השיער.

ניתן גם ליצור מראה מלא יותר לשפתיים ע”י הארה של ה”לב” של קו המתאר של השפתיים.

מבנה פנים משולש/לב – הפנים נראות יותר רחוב בחלק העליון ומתחדדות בצורת לב או משולש לכיוון הסנטר. הפנים יכולות להראות מעט מאורכות, עם סנטר מחודד טיפה.

טכניקת האיפור: לאזן את הפנים – המצח צריך להראות צר יותר והחלק התחתון של הפנים רחב יותר.

היישום :תווי הפנים הם מעט חדים. הארה מתחת לעיניים “תביא” את הלחיים קדימה, מה שייגרע ויזואלית מהמראה הרחב של הפנים. הארה של המצח והסנטר, תגדיר טוב יותר את מבנה הפנים ותעניק זוהר לעור. ע”י הצללה מוצלחת ניתן להצר את רוחב המצח, לרכך את קו הלסת ולמשוך את העין החוצה מהסנטר החד.יש למרוח מייק אפ “רגיל” בהתאם לגוון העור על כל איזור הפנים. לאחר מכן יש למרוח מייק אפ בגוון כהה יותר משני צידי המצח, ומייק אפ בגוון בהיר יותר משני צידי הלסת.

להשלמת המראה: יש למרוח סומק מתחת לתפוחי הלחיים ולמזג לכיוון מרכז האוזן.

עפרונות וסטיקים קונטור בכיוון השעון: מאק 111 ש"ח, סמאשבוקס 249 ש"ח, רבלון 129 ש"ח , סקארה סט שלישה ב59.90 ש"ח
עפרונות וסטיקים קונטור בכיוון השעון: מאק 111 ש”ח, סמאשבוקס 249 ש”ח, רבלון 129 ש”ח , סקארה סט שלישה ב59.90 ש”ח

מבנה פנים מרובע/מלבני – מבנה עצמות חזק, לסת מרובעת, מצב רחב ושטוח ועצמות הלחיים כמעט ואינן נראות. הלחיים לעיתים מלאות.

טכניקת האיפור :לרכך זוויות חדות ולהעניק למצח ולקו הלסת מראה צר יותר

היישום : הצללה לאורך קו הלסת והארה של הרקות תגרום לאיזורים הללו לבלוט יותר ולאיזון של אמצע הפנים. הארה מתחת לעיניים תעניק אשליה של עצמות לחיים מודגשות.יש למרוח מייק אפ “רגיל” בהתאם לגוון העור על כל איזור הפנים. על מנת לגרום למצח וללסת  להראות אובלי יותר, יש למרוח מייק אפ כהה יותר בשני צידי המצח ומשני צידי קו הלסת ולמזג לתוך העור.

להשלמת המראה: יש למרוח סומק ישירות בתפוחי הלחיים ולמזג לכיוון קצה האוזן (לבעלות מבנה פנים מרובע) או למרכז האוזן (לבעלות מבנה מלבני)

מבנה פנים יהלום – פנים עם זוויות נוקשות וגרמיות במקצת, עצמות לחיים רחבות וסנטר שבדר”כ צר ומחודד.

טכניקת האיפור : לרכך זוויות, לגרום למצח ולקו הלסת להיראות צרים יותר.

סט מברשות של סיגמה 616 ש"ח בבלעדיות באתר GUILTY
סט מברשות קונטור של סיגמה 616 ש”ח בבלעדיות באתר GUILTY

עזרו בהכנת הכתבה: איריס אגיב, מנהלת הדרכה לנקום ונטע סקלי, סניור ארטיסט מאק

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram