החופש הגדול רשמית התחיל ולפני כל התוכניות עינת ספקטור אלופת הDIY הכינה לכם פרינטבלס חינמיים סופר שווים לתכנון החופשהגדול הזה

“חוֹפֵשׁ– מושג מופשט המתאר העדר אילוצים ואפשרויות פעולה לא מוגבלות”

כמה קסם יש במילה הזו, כמה הבטחה. יום אחד המבוגרים, וספציפית אלה היושבים בכסאותיהם במשרד החינוך החליטו להחליף את חופש בחופשה. רק אות אחת קטנה ודווקא פתוחה בסוף מילה, שלמרבה הפלא מקצצת מרחבים במקום לפתוח אותם. להבדיל מחופש, חופשה היא דבר מוגבל, בראש ובראשונה בזמן. כבר שנים שהם מנסים, המורות והמורים, להרגיל אותנו לומר חופשה. חוזרים שוב ושוב על המימוח בכל מיני שילובים, חופשה נעימה, חופשת פסח, נתראה לאחר החופשה. צודקים הילדים שלעולם לא יאמצו את ז’רגון המורים ולעולם יקראו לחופש הגדול בשמו הרחב והמבטיח, במילה אחת, מלאת שמחה וכוונות- חופשגדול!

noam
אומרים שהמקום בחיים משנה את נקודת המבט והשקפת העולם, וזה כל כך ככה. בשניה שאנחנו הורים לילד שהספקנו להפקיד לפעוטון או גנון וא”כ לגן ולבית הספר, המילה חופשגדול מעוררת בנו לצד רטט של התרגשות של סיומים סופים פרידות השגים ותודות, בהלה, על סף הסטריה משתקת.בפעם הבאה אימרו לי קודם מה יחסכם לחופשהגדול ואומר לכם מי אתם- הורים או ילדים!

אז שניה לפני שאנחנו לוקחים את תפקיד המבוגר הלאה (שבתוך תוכו משווע לחופש אמיתי ללא גבולות. לא שום חופשה) נצלול לרגע בשמחת ילדות אל זכרונות ילדות של חופש. אצלי למשל צפות ועולות שעות של רביצה ללא מעש, עמידות ידיים בבריכה, שקט של תחת המים בו נשמעות רק בועות האויר שמשתחררות מעלה מעלה, כתפיים שרופות בטירוף ויוגורט על כוויות השמש, פיתה עם חומוס ומלפפון חמוץ, ארטיקרטיב, שרשראות אינסופיות של גלגלונים על חוף הים, דאג וטוני והאיים האבודים, קיץ אצל קרובים רחוקים  וזעזוע מוח בגלל קפיצה קצת לא אחראית לתוך הבריכה. כילדה החופשהגדול הוא זמן לחלום בהקיץ, לרבוץ, להתעצל, לנוח, להרפווווותתתת.

מתוך איחול הכי אמיתי והכי מכל הלב לחופש אמיתי ומיטיב הכנתי לילדי את הדף הבא, ואני מזמינה אתכם מכל הלב להדפיס לילדים ולתת להם למלא בחלומות הקיץ שלהם (רק בבקשה שיהיו ריאלים!). אתם מוזמנים לפתוח את הקובץ בפורמט PDF, מכאן, ולהדפיס אותו לילדים.

summer_plans-001

כדי שכל התוכניות תמצאנה את מקומן, ואולי יתווספו כמה שהילדים לא חשבו עליהם, הכנתי לכם לוח תכנון לחופש. צ’טערת, אותי לא תתפסו אומרת חופשה.

אצלנו טבלת החופשהגדול זה אחד מהסימנים המובהקים לסיום השנה, מוצמדת באורח קבע למקרר בשני מגנטים. איך שמריחים את סוף השנה החבר’ה בבית מזכירים לי שהגיע הזמן להדפיס טבלה. ואם אני מכינה אחת מושקעת למשפחתי, לכבוד הוא לי לשתף אתכם,
את תוכנית החופש בפורמט PDF, הדפיסו מכאן.

july

august

אבל בואו נודה על האמת, אחרי כל הקיטורים, יש גם יתרונות לחופשהגדול הזה קצת יותר נוח בלי נוהל סדביצ’ים בבוקר (הכי נמאס להמציא רעיונות מה יהיה היום בקופסת האוכל) והתארגנות לחוצה, בלי הסעות לחוגים ושיעורי בית אחר הצהרים! אבל למה למה חודשיים???

אז סלחו לי שאני כאן רק לקפיצה קצרה פשוט מטורף כאן שניה לפני שהשנה נגמרת, עם כל המסיבות, הארועים, המתנות לצוותים, ועוד רגע הילדים יוצאים לאינסוף חופש ולי יהיה כל כך מעט זמן. אבל האמת היא שהם סה”כ היו יופי של פועלים מתמידים ומגוייסים אז באמת שמגיע להם חופש. אמיתי.

*עינת מתמחה בסקראפ ידני, סקראפ דיגיטלי והשילוב בינהם (סקראפ היברידי). היא מעצבת מוצרים- מוצרי דפוס לעיצוב ארועים, ומוצרי סקראפ ליוצרות. בבלוג שלה,  תוכלו לעקוב אחר העשיה היצירתית שלה במגוון תחומים- DIY, סקראפ, עיצוב הבית, מתכונים ועוד, להנות משפע של הדרכות מצולמות ומסוברות ולקבל המון השראה.

 

 

 

 

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram