היא רק 5 שנים בארץ, היא הספיקה לסיים תואר ראשון במשפטים ותואר שני בחינוך ולאחר לידת בנה החליטה שהיא הולכת לעסוק במה שהיא אוהבת: ליבי טבדי קונדיטורית ביתית מפתח תקווה בראיון מעורר השראה

את ליבי טבדי פגשנו לגמרי במקרה במקרה דרך האינסטגרם, גילינו פרופיל של בחורה עם חזות חרדית המציגה תמונות מתוקות במיוחד של יצירות ומאפים, הלוקיישן מראה פתח תקווה אבל הפוסטים כתובים בשפה הרוסית (לאחרונה ליבי החלה לכתוב גם בעברית) הסתקרנו וישבנו איתה לשיחה על קפה ומאפה ביתי.

ליבי, אז ספרי לנו על החיבור בין פתח תקווה, קונדיטוריה ביתית ורוסית
עליתי לארץ לפני 5 שנים מאוקראינה, ולמדתי שנה במכון אורה בירושלים. לא ידעתי עברית בכלל כשעליתי, רק כמה מילים ״איפה״ ״מתי״ ״כמה זמן״. במכון התחלתי ללמוד עברית אבל רוב הדברים למדתי לבד, ניסיתי לדבר עם אנשים, לראות סרטים, לקרוא והצלחתי ללמוד שפה כך שכבר לא הצטרכתי ללמוד באולפן. לאחר מכן סיימתי תוכנית אקדמית לשפה והתחלתי ללמוד תואר שני באוניברסיטה העברית בתחום ״למידה והוראה״. אחרי כמה שבועות של סמסטר הראשון הכרתי עם בעלי. הוא היה גר במוסקבה אבל נפגשנו בירושלים. לאחר 3 שבועות הוא הציע לי נישואין ואמרתי לו ״כן״ .בעלי עובד בבורסה, הוא עוסק בתכשיטים – מעצב תכשיטים.

ספרי לנו על 2 החלטות הכי טובות בחיים שלך

לעשות עלייה ולהתחתן עם בעלי, אני שמחה מאוד שהקמתי בית בארץ, עם בן אדם הנכון ואהוב עליי ושנינו עוסקים בתחומים שאנחנו באמת אוהבים, אוהבים לעבוד ולחזור הביתה, לבית חם ומלא באהבה.

איך הגעת לעסוק בתחום הקונדטוריה
סיימתי תואר ראשון במשפטים ותואר שני בחינוך כמה ימים לפני לידה וכשהייתי בחופשת לידה הבנתי שאחרי 3 חודשים אני לא מוכנה לחפש עבודה ולהשאיר את התינוק שלי בגן. התחלתי לחשוב מה אני יכולה לעשות מהבית, גם יצירתי וגם להפוך את זה לעסק שלי בהמשך. תמיד אהבתי לאפות, אבל לא עשיתי את זה באופן מקצועי. מצאתי קורס קצר באינטרנט לקונדיטורים מתחילים וכך התחלתי לאט לאט ללמוד, לעשות כל שבוע עוגה חדשה לשבת, לנסות משהו חדש.

ספרי לנו על החלום שלך? 

החלום שלי לפתוח קונדיטוריה קטנה שאפשר בה לא רק לשבת או לקנות משהו מתוק, אלא שיהיה שם אגף גדול להזמנות של עוגות אישיות. רוצה להפוך את העולם הקונדיטוריה ביתית ולעשות דברים לא דומים לאלה ש״כולם עושים״.

מה את אוהבת במיוחד לעשות

אני אוהבת את תהליך העיצוב.ליצור משהו יפה ולעשות את זה בפועל. כל יום לומדת משהו מחדש, כל עיצוב ועבודה עם הזמנה – זה רעיונות חדשים, אומנות אמיתית, הרגשה שאני עושה את החג של מישהו מיוחד.

תני טיפ למי שרוצה להתחיל את צעדיה הראשונים בעולם הקונדטוריה

אני אספר על ההזמנה הראשונה שלי הכי מרגשת. עוד לא התחלתי לפרסם שאני עושה עוגות בהזמנה אישית, אפילו חברים שלי לא ידעו שהתחלתי לנסות לעשות את זה.
היה לי שיעור נהיגה וברכב היה תלמיד ששיעור שלו היה לפניי. התחלנו לשוחח והוא שאל אותי מה אני עושה בחיים. לא יודעת למה אבל פתאום אמרתי לו שאני עושה עוגות להזמנה.
הוא אמר ״באמת??? אני ממש עכשיו מחפש מישהי שאני יכול להזמין אצלה שמונה עוגות לאירוע בעבודה שלי״. הייתי בשוק, איך באמת לא פחדתי להגיד לו שאני כבר עושה עוגות בהזמנה.
הוא ביקש את מספר טלפון שלי התקשר והזמין 8 עוגות. זאת הייתה ההזמנה הראשונה שלי. עוד לא היו לי מחירים, קופסאות ואפילו דף פייסבוק. הוא היה כל כך מרוצה עד שיום אחרי האירוע הזמין עוד 2 עוגות לשבת.

 אז אל תפחדו , תלמדו הרבה
נכון, שיש מלא קונדיטורים, אבל צריך להבין שאם יש כישרון ורצון . אפשר למצוא את הלקוחות שלך! הרבה עבודה, ניסיון ולימודים יוצרים את הסגנון של קונדיטור
שהופך אותו להיות מוכר. צריך באמת ללמוד הרבה ולא לפחד לנסות דברים חדשים. ככל שיותר עובדים ומעצבים כך יותר מתקדמים.

Processed with VSCO with f2 preset

אז מה מיוחד ב Libi’s Bakery

  1. כל ההזמנה – היא מיוחדת בשבילי, אני מנסה לעשות כל התהליך בחירה שלכם וגם שיתוף פעולה שלנו כל ונוח, כך שבסוף אתם מקבלים מה שאתם באמת אוהבים
  2. העוגות שלי כשרות
  3. כל הרכיבים שאני משתמשת הם טבעים. זה מתאים מאוד לאנשים שדואגים על הבריאות ומה שהם אוכלים.
  4. העוגה לא יכולה להיות רק יפה ולא טעימה. ולהפך. אף אחד לא ירצה לאכול עוגה לא יפה, אפילו אם היא יפה מאוד (לא יודעים את זה לפני). אז עבודה שלי זה לשלב את הטעם ויופי שאתם מקבלים בעוגה אחד.

האינסטגרם של ליבי | הפייסבוק של ליבי

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram