כולנו רוצים אוירה אינטימית וחמימה בבית, במיוחד בימי החורף הקרים בהם מחשיך מוקדם יותר, קר בחוץ ואנו נוהגים לבלות זמן רב יותר בבית. ימי הסתיו הם הזמן האידיאלי להכין את הבית לחורף וליצור אוירה ביתית ומפנקת שתשרה תחושה של שמחה

אלמנט האש

האש מחממת ולכן גם אם מדובר בבית מודרניסטי בעל מראה כללי מאוורר, חשוב לשלב בו אלמנטים המתקשרים לאש. זה יכול להיות קמין מעוצב, מקבץ של נרות על מגש ודומים נוספים. האש, מעצם המראה שיוצרת, מעניקה תחושה של חום בחלל.

חברת אלוני

קיר כח

לפעמים כדי ליצור אווירה מספיק בקיר אחד או אפילו חלק ממנו שיחופה באלמנטים המעניקים תחושה חמימה. כדי ליצור עניין עיצובי כדאי לשלב בין צורות וגוונים, כך המראה לא יהיה מונוטוני, ויצור חלל בעל אופי ייחודי.

חברת אלוני

קונטרסט בין חם לקר

כמו קורט מלח בעוגה המדגיש את הטעם המתוק שלה, גם כשמדובר בצבעוניות, המפגש בין חם לקר, בין בהיר לכהה, מדגיש את הגוונים ומחדד אותם. המפגש המנוגד יעשה עבודה מצוינת וישמור על כך שהחלל המטופל לא יהפוך חם יתר על המידה, אלא ישמור על האיזון הנדרש ויהיה נעים לעין.

חברת אלוני

שטיחים

שטיח הוא אלמנט שמעשיר את הנראות וקרנו עולה בעיקר בתקופת החורף. השטיח יכול להיות שטיח טקסטיל או מרבד אריחים מרהיב המשלב דוגמאות וגוונים תואמי עונה.

גלוריה מונדי-HK -אחוזת בית 1 תל אביב – gloriamundi.co.il –

אביזרים משלימים לחימום האווירה

החורף הוא סוג של תקופת קינון. אנחנו מאוד ביתיים בעונה הזו, נמצאים הרבה יותר זמן בין כתלי הבית ובאופן טבעי מחפשים ליצור פינות חדשות ומעניינות שיהיה נעים לשהות במחיצתן. פינת קריאה או שילוב ספרים כאלמנט דקורטיבי על קיר מעוצב יכניסו חמימות ביתית ונימה אינטלקטואלית.

חברת אלוני

איזונים

איזונים היא תורה שלמה. עלינו לייצר אותם כל הזמן כדי לשאוף להרמוניה בחלל. אם הקיר מחופה באריחים אפורים מעט גסים, העדינות תבוא מחוטי החשמל המעדנים המתחברים לנורת הליבון. הגוון האפור, הקודר, מקבל איזון מחמם מצד פריט העץ והטקסטיל הירוק. (בקיץ לדוגמא, יתחלף הטקסטיל מירוק לגוונים מאווררים יותר כמו לבן או לילך).

חברת אלוני

טקסטורות עשירות

השימוש בטקסטורות הוא שימוש יוצר עניין גם אם לא נעשה שימוש בצבעוניות עזה. אריחים אפורים, מחורצים בדוגמאות שונות הם אריחים שיוצרים יחדיו משטח מחופה בעל עניין רב ועומק. הגוון האפור הוא גוון נייטרלי ומאוד חשוב בעיצוב החלל. כשמדובר בעונה הקרה, יהיה נכון לחמם אותו עם אלמנטים משלימים.

חברת אלוני

מבואת כניסה מאורגנת

מבואת הכניסה היא מקור לבלגן בחורף. באי הבית תולים את המעילים בכניסה ובתוך זמן קצר הופכת המבואה למתחם מבולגן. סטודיו מג’נטה הישראלי יצר דוגמא מקסימה של מערכת קולבים הבנויה מחוטים אדומים המשתלשלים מקוביית עץ שצמודה לתקרה ובסופם ווים דקורטיביים עליהם ניתן לתלות מספר רב של מעילים. חוץ מהעובדה שהמבואה תהיה מסודרת, היא תיעטף בשיק רב של הקולבים הדקורטיביים.

אוכל בקרמיקה

כלי אוכל לא פחות חשובים מפריטי הריהוט. יש אמנים ישראליים שיוצרים בקרמיקה וההיצע היום רב ומרשים מאוד. אפשר לבחור כלים בגוונים חמים. אין כמו לאכול מרק מהביל או תבשיל נימוח בקעריות בגווני אדמה.

מוזמנים להתרשם ממבחר הלבשת השולחן באתר feder-home.co.il

www.feder-home.co.il

תאורה נכונה

גופי תאורה יתנו את הטאץ’ האחרון. אור חמים שבוקע מגוף תאורה דקורטיבי עוטף את החלל במעטה חמים ונעים. החורף מקבל בברכה צבעוניות שיוצרת אשליה של חום. כדאי לבחור בנורות פחם או נורות ליבון אחרות שמייצרות אור חם. גופי תאורה עומדים הם גופים שמאוד קל לשאת אותם ולהעביר ממקום למקום. הם לא דורשים חשמאלי ויכולים לייצר את השינוי בן רגע.

חברת אלוני

עזרו בהכנת הכתבה חברת אלוני

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram