ליפנים מספיקים 3 צבעים. סיבוב ב”טוקיו בייבי קפה”, שממוקם ברחוב הכי מפורסם ביפן

בית קפה לילדים
בית קפה לילדים

ברחוב אומוטסנדו, שנחשב לרחוב היוקרתי ביותר בטוקיו, תכנן משרד העיצוב “ננדו” את “טוקיו בייבי קפה” – מקום בילוי למבוגרים וחלל שעשועים לילדים. ברחוב, שיש מי שמכנים אותו השאנז אליזה של יפן, מככבות החנויות של פנדי, לואי ויטון, פראדה וכריסטיאן דיור ומותגי יוקרה בינלאומיים נוספים וקהל היעד של בית הקפה הוא נגזרת ישירה של קהל היעד של חנויות אלו.

בית הקפה הייחודי ממוקם בקומת המרתף של הבניין ומחולק לשבעה אזורים: חדר פרטי שבו אפשר לשבת עם המשפחה המורחבת בנפרד משאר המבלים בקפה; אזור ישיבה מרכזי בצורת האות L בו יושבים כולם ביחד; משחקייה; חדר החתלה וחדר הנקה המעניקים את הפרטיות המתבקשת לפעולות אלו; מטבח ומשרד. החללים המרווחים והמעברים הרחבים בין האזורים תוכננו כך שיהיה אפשר לנוע בחופשיות עם עגלות הילדים והותאמו הן לצרכי ההורים והן לצרכי הילדים.

אזור ישיבה מרכזי בבית הקפה
אזור ישיבה מרכזי בבית הקפה

בית הקפה מציע לילדים מכוניות משחק קטנטנות עשויות עץ, שמאפשרות תנועה בתוך המקום – משחק מעניין ומפתיע שמתקיים תוך התייחסות לגודלם של פריטים שונים, שפעם הם גדולים במיוחד ופעם קטנטנים. בחלל המרכזי שמיועד להורים וילדים מסודרים בצורה מופתית שולחנות וכסאות. להורים רהיטים גדולים ולילדים רהיטים קטנים. “ילדים רואים את העולם במימדים שונים לחלוטין מכפי שהוריהם רואים אותו. השולחן הרגיל עשוי להיראות להם כמו מבנה עם עמודים, ומיותר לציין שהכסאות הרגילים אינם נוחים עבורם”, מציינים מעצבי ננדו. “לכן החלטנו לעצב רהיטים המיועדים למבוגרים וכאלה שמותאמים למימדים של ילדים”.

בית קפה לילדים
ספה גדולת מימדים שמשמשת כמשחקיה

התייחסות נוספת למימדיהם השונים של הילדים באה לידי ביטוי במתגי האורות ובידיות הדלתות, הממוקמים גבוה במטרה למנוע מהקטנטנים סכנה. ספת קפיטונז’ גדולת ממדים (6/3 מ’) שממוקמת בחלל המרכזי היא הפריט הדומיננטי והאטרקטיבי ביותר בבית הקפה. הספה מעוצבת כספת הנקה, אלא שהיא עצומה בגודלה ורק כשמתקרבים אליה מגלים שלא מדובר בספה המיועדת לענקים של גוליבר, אלא במסגרת שבתוכה שטח שמשמש כאזור משחקים לילדים. מעבר לגימיק העיצובי יוצא הדופן, הספה שומרת על הסדר במקום – בתוכה ניתן לפזר את הצעצועים והודות לה שאר החללים בקפה נותרים מסודרים ומתאימים כמקום בילוי למבוגרים.

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram