כאשר אנו שוקדים על עיצוב הבית, לעולם אין לדעת היכן ומתי תסתיים המלאכה, שהרי תמיד אפשר להוסיף, להזיז, להחליף ולחדש. אך לפני שחושבים על הסיום, חשוב לדעת מהיכן להתחיל. השלב הראשון הינו בחירת דלת כניסה מעוצבת, נאה ומרשימה שתפתיע את הבאים עוד טרם נכנסו ולאחריו קישוט הבית בדלתות פנים דקורטיביות מעוצבות

בעבר הלא רחוק, האסוציאציה הראשונה שנקשרה בהישמע המילה דלת הייתה “ביטחון”. דגש רב הושם על מערכות משוכללות, צילינדרים, בריחים וכל שאר שכלולי הטכנולוגיה המתקדמים. כיום, לאחר פריצות דרך לא מבוטלות בתחום ולאחר שבמרבית הבתים הותקנו דלתות בעלות מנגנונים מתקדמים, תשומת הלב היא בהיבט העיצוב והאסתטיקה.קיימים כיום עיצובים מרשימים של דלתות לכניסה ולפנים הבית במגוון גדלים, צבעים, חומרים ובכמעט כל סגנון אפשרי: קלאסי, מודרני, אורבני, תעשייתי, רטרו, פוסט מודרני, אומנותי ועוד. על אף העובדה כי דלת אינה אביזר או רהיט שמחליפים בהינף יד, גם בתחום זה קיימים טרנדים, להלן הבולטים והנכונים ביותר לעת זו:

הרטרו – טרנד הרטרו ממשיך לשלוט ביד רמה בעולם הדלתות הפנים והחוץ. ניתן למצוא דלתות בשילוב זכוכית עם חלונות בצורת קשתות המגיעות בצבעים פסטליים להענקת מראה פסטורלי, מרגיע ושלו המשרה אווירה של פעם עם טאץ’ מעט כפרי. מגוון עיצובים בניחוח של פעם אשר יזכירו את ניחוח העבר.

דלת כניסה רטרו, רשפים
דלת כניסה רטרו, רשפים

 

אומנותי – מדובר בטרנד הנותן לדלתות את הכבוד והמעמד לו הן ראויות בעולם העיצוב ומייצבן כפריט דקורטיבי ואומנותי לכל דבר. דלתות אלו, הרלוונטיות יותר לחוץ הביתף מתאפיינות בעיצובים מקוריים ולא שיגרתיים וכיצירות אומנות של ממש. בז’אנר דלתות זה ניתן למצוא פיתוחים מעניינים, שילובי חומרים, ציורים, זיגוגים דקורטיביים ואלמנטים נוספים.

דלת כניסה אומנותית, רשפים
דלת כניסה אומנותית, רשפים

 

תעשייתי – הטרנד התעשייתי לכניסת הבית גם הוא בועט וחי, על אף שאינו מתאים לכל אחד בשל המראה המעט גס והשימוש בחומרים “קשים” כגון הברזל, הפלדה ושאר האפורים למיניהם. דלתות אלו יזכירו פתחו של מעין מפעל קטן, בד”כ תגענה בצבעים הטבעיים של החומרים מהן עשויות, תתאפיינה במלבניות וקווים ישרים ואף בברגים חשופים, אמיתיים ודקורטיבים.

הטרנד התעשייתי, DECOR
הטרנד התעשייתי, DECOR

 

הטרנד השקוף–  טרנד נוסף התופס תאוצה ומתאים במיוחד עם סיום ימיו הקודרים של החורף ובואו של האביב, הינן דלתות פנים שקופות לגמרי או משולבות זכוכית, המגדילות פלאים את החלל ומאפשרות לאור לחדור פנימה מן החוץ ולשטוף את החדר. כמו כן, מתאפשר מעבר האור מחלל לחלל לצורך הארה מקסימלאית.

 

הטרנד השקוף, STATO
הטרנד השקוף, STATO

שקוף וצבעוני- טרנד נוסף המהווה המשך ישיר לטרנד השקוף הוא השקוף הצבעוני. מדובר למעשה בדלתות פנים אשר נועדו לנועזים המעוניינים “לשבור” את פלטת הגוונים הניטראלית הרוויה בגווני הלבן, אפור ושחור שכל כך רווחת בשנים האחרונות. הדלתות הצבעוניות זמינות בכמעט כל צבע אפשרי ומהוות זיק של צבע, סטייל ושמחת חיים בחלל! בכוחן של דלתות אלו לשנות את האווירה לחלוטין ולהוות מוקד משיכה ועניין.

 

דלתות זכוכית דקורטיביות, א.א מראות
דלתות זכוכית דקורטיביות, א.א מראות

המסתתרות – הטרנד המנימלסטי הצמיח את תופעת הדלתות הנסתרות,הדלתות ‘נחבאות אל הקיר’ ונעלמות בחלל ממש כמו רוח רפאים, ויוצרות אחידות מושלמת עם צבע הקיר, אלמנט בולט בסגנון המודרני והנקי

דלתות הרפאים של STATO
דלתות הרפאים של STATO

 

אהבת? שתפי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

DossitGirl instagram

הרשמי לניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים שווים

DossitGirl instagram